26 tot groote moeilijkheden aanleiding geven; de andere leden konden dit niet ontkennen, maarten einde daarin te voorzienis nu bepaalddat ook bij onderhandsche akten eigendomsoverdracht van onroerende goederen of zakelijke rechten zal kunnen geschieden, mits die akten bij een notaris zijn gedeponeerd. Naar het mij voorkomt, is door deze bijvoeging genoegzaam in de behoefte der practijk voorzien. Maar het bewuste lid meent ookdat de onder handsche akten niet tot zooveel moeilijkheden hebben aanleiding gegevenof liever hij ontkent dat de onzekerheid van den eigendom uit de toelating der onderhandsche akten is geboren". Dit laatste is zeker waar, maar dat de onderhandsche akten daartoe hebben medegewerkt, zal toch wel niet ontkend kunnen worden. Eindelijk was dat lid van oordeel dat een zoo be langrijk vraagstuk als het onderwerpelijke, eerst mocht beslist worden als een deugdelijke hervorming van ons hypothekair stelsel aan de orde is. Ik wil volkomen toegeven, dat de bepaling die thans voorgesteld is. in een wet op het notarisambt nu juist niet eigen aardig te huis behoort. Maar dit is slechts een kwestie van vormen naar het mij wil toeschijnenmoet de vorm voor het wezen onderdoen, en ik zou dus liever met de meerderheid der commissie medegaan, die liever een wenschelijke wetsbepaling voorstelt, dan zich met een bon op de toekomst te laten afschepen. Ik zou meenen dat, indien het onderwerpelijke voorstel wet werder reeds veel gewonnen zou zijnen ook reeds uit dien hoofde geloof ik en hiermede meen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 30