43 kadaster in de eerste plaats de juiste voorstelling en de zekerheid van het grondbezit moet vooropgesteld worden, terwijl dan aan de behoefte voor het belastingwezen vanzelf tevens wordt voldaan dan is het niet moeielijk de methode vast te stellen, volgens welke toekomstige kadasterwerkenwaarbij ik ook partiëele vernieuwingen omvat, moeten uitgevoerd worden. Wat de methode van meting betreft, welke voor de detailopneming, voor de opmeting van eigendomsgrenzen in toepassing moet komenhierover behoef ik niet uit te weidendaar deze reeds vroeger het onderwerp van onze openbare beraadslaging en bekendmakingen was. ■In overeenstemming met alle autoriteiten der weten schap hebben wij ten gunste der polygonaal-(theodoliet) methode beslist Deze grondt zich op het vinden van directe meetgetallendie alléén in staat zijn de eigen domsgrenzen voor altijd vast te stellen en eene nade ring tot de absolute juistheid in devlakten- berekening toelaat Eveneens biedt deze methode een absoluut resultaatwelke ten allen tijde volgens elke schaal in kaart gebracht worden kanen ons zoo be waart voor de noodzakelijke vernieuwingzooals die in alle landenwelke volgens de graphische methode ge meten zijn aan de orde van den dag is ■De beteekenis en de waarde van de nummering der grondstukken moet niet gering geacht worden. Zonder deze zou eene regelmatige voorstelling van het grond bezit geheel onmogelijkzonder deze zou orde en rechts zekerheid bij den omzet en de bezwaring van vaste goéderen ondenkbaar zijn. Zoo is het in geheel Duitsch- land een algemeen gebruik gewordenin het door het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 47