44 kadaster gegeven nommer van een grondstuk eene ook in rechten voldoende aanduiding in het openbare verkeer te zien. Maar juist omdat dit zoo is en nooit anders worden kanmoet men niet vergetendat het nommer der kaartop zich zelf beschouwd, niets anders is, als een uitwendig teeken, en dit teeken eerst tot een levend begrip wordt door de definitie, welke de kadasterkaart er van geeftdat dus die kaart voor alle instellingen welke met de voorstellingden omzet of de bezwaring van grondstukken in betrekking staan als omschrijvend commentaar onontbeerlijk isdat voorai het grondboek en de kadasterkaart een onafscheidbaar geheel vormen". Moesten de deskundigen zich aanvankelijk beklagen dat de uitingen hunner meeningen schijnbaar zonder gevolg bleven en door de regeeringen ter zijde werden gelegd, geheel anders werd dittoen het lid van het Pruisisch huis der afgevaardigden Sombart zich tot hun tolk maaktedoor eene uitvoerige memorie aan de Regeering over te leggen en openbaar te maken (Z. f. V. 1879 Heft 7) over de hervorming van de takken der staats dienst, welke metingen doen uitvoeren, met een voor stel om een geheel nieuw kadaster voor Pruisen op te maken. Deze memorie gaf tot veel gedachtenwisseling aan leiding; de Geometerverem nam in de vergadering te Gassel o. a. de volgende besluiten (Z. f. V. 1880 Heft 9. «Wat de eischen aangaatdie aan de meting gesteld moeten wordenblijft de algemeene vergadering vast houden aan de vroeger gepubliceerde besluitenen omschrijft als de voornaamste eischen nogmaals

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 48