45 a. Aansluiting aan het Rijksnet van driehoeksmeting en waterpassing. b. Voorafgaande zooveel mogelijk algemeene wet telijke afpaling. c. Metings-methodendie het geheele resultaat in getallen geven. d. Wettelijke bewijskracht der kaarten (elementen der meting) voor de grenzen der perceelen binnen zekere grenzen van nauwkeurigheid, ambtelijk vast te stellen. Eene vordering alleen in overweging nemen in geval van eene blijkbare materiëele fout. e. Aanwending der resultaten voor de verschillende landbouwkundige en wetenschappelijke doeleinden. «De vergadering houdt eene zeer innige verbinding tusschen de administratiën van het kadaster en het grondboek voor uiterst wenschelijk". De Pruisische Regeering had intusschen eene com missie benoemdbestaande uit deskundige mannen van naamaan verschillende instellingen, die metingen doen uitvoerenverbondenwelke zich in haar verslag (Z. f. V. 1881 Heft 2) in hoofdzaak vereenigde met de wenschen der Geometerverein en met de hoofdbeginselen van de memorie van den heer Sombart. In dat verslag komt o. a. het volgende voor nToen voor vijftig jaren in vele streken een morgen gronds van slechte qualiteit voor een Thaler of minder te krijgen waszou het niet doelmatig geweest zijn de meting tot op duimen nauwkeurig uit te voeren, waardoor de kosten der meting tot een aanmerkelijk deelzoo niet tot de geheele waarde van den grond zou gestegen zijn. Vele der vroeger uitgevoerde metingen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 49