51 d. In een supplementband worden alle splitsingen en veranderingen van perceelen geboekt en bijgehouden. e. In eene alphabetische naamlijst zijn bij ieder eigenaar de nommers der hem toebehoorende perceelen vermeld. «Het door de administratie van het kadaster opge maakte en geveriflëerde grondboek en de kaarten worden aan de betrokken gemeente afgegeven en aldaar gedurende zes maanden voor iedereen ter inzage en voor het maken van reclames gedeponeerd. Na afloop van dezen termijn wordt door den rechter een legaliseeringsdecreet uitge vaardigd, waarin alle onafgedane reclames en verdere geschillen vermeld worden. Van af den dag, dat dit decreet door den rechter onderteekend is, verkrijgt het grondboek juridische bewijskracht, welke in art. 36 der wet op de verkrijging van grondeigendom etc. van 21 Febr. 1852 onder de volgende bewoordingen is uitge sproken: Zijn de in een gelegaliseerd grondboek ver vatte opgaven omtrent ligging, grootte en grenzen het resultaat eener legale perceelmeting, dan dient het grondboek met bijbehoorende kaarten voor deze opgaven als bewijsmiddel in dien zin, dat zij als juist worden aangenomen totdat het bewijs van het tegendeel is ge leverd, voor zoover zij niet volgens den inhoud van het legaliseeringsdecreet het onderwerp van rechtsvor deringen zijn. Na verloop van 10 jaren na de onder- teekening van het decreet hebben de grondboeken en kaarten, met betrekking tof genoemde opgaven, absolute bewijskracht met uitsluiting van het tegenbe wijs, behoudens de inmiddels ingediende en nog niet afgedane rechtsvorderingen" (en ook deze vervallen, in dien 10 jaren later geene rechterlijke uitspraak is gevolgd).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 55