58 •Dat hij Gedeputeerde Staten verzoekt, om de meting, waarvan hem is kennis gegevente behandelen als nietig en van onwaarde en zonder nieuwe meting de bestaande toestand en de be staande nummers te handhaven, zooals alles gehandhaafd behoort te wordenwaar reden tot verandering ontbreekt." Indien den hypotheekbewaarder en verdere autori teiten dien het aangaatniet de haren te berge rijzen bij het vernemen van een dergelijke ketterij op kadas traal gebieddan ja dan is dat allerminst te wijten aan de revolutionaire denkbeelden (in zake kadaster) van den Heer Pijnappel. De adressant toch vraagt niet hermeting op kosten van ongelijk, neen, want »die hermeting zou mank gaan aan hetzelfde euvelwaardoor de metingwaar tegen hij opkomt, gevitieerd wordt". Dus geen hermeting, maar vernietiging van meting stukken die door den Ingenieur-Verificateur zijn goed gekeurd en reeds in de kadastrale en hypothecaire registers zijn toegepast; dus vernietiging van nummers reeds in de kadastrale en hypothecaire registers opge nomen en die dus weer zouden moeten verdwijnen na een slechts kortstondig doch droevig bestaan om plaats te maken voor de oude nummers, die uit hunne graven weer tot het leven worden opgeroepen. Inderdaad, hier moet het ieder kadaster-ambtenaar voor de oogen schemeren en vraagt men zich niet zonder reden met bezorgdheid af, op welken weg we hier wor den gevoerd. Heeft de geachte adressant er wel aan gedacht, welke

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 62