3 de groote vorderingen op landmeetkundig gebied den landmeter tot in merg en been zijn doorgedrongen; dan moeten de beste en kostbare instrumenten bem niet slechts uit leerboekendoch door veelvuldig ge bruik en practische oefening bekend zijn. Hoe zéér een tijdschriftin goede richting geleid, tot de voorbereiding van een verbeterd kadaster kan bij dragen, zien we aan het n Zeitschrift für Vermessungs- wesenOrgan des deutsohen Geometervereins. In het tijdperk van slechts een dozijn jaren van zijn bestaan heeft het resultaten helpen verkrijgendie bij de oprichting nog tot de vrome wenschen schenen te behooren. In het bewustzijn van het hoogst moeielijke der taakzijn we er slechts aarzelend toe overgegaanom de redactie van dit orgaan te aanvaarden. De waar deering, die de door ons ontwikkelde beginselen voor een rechtsgeldig kadaster eenige jaren geleden (Econo mist Mei-Juli 1881) hebben gevonden, geeft ons moed, in de toen ingeslagen richting voort te gaan, in de hoop, dat velen ons krachtig zullen steunen, zoowel door hunne medewerking als door hunne belang stelling. De Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, die zich in October van het vorig jaar in een zeer druk bezochte vergadering heeft geconstitueerdstelde de ontwikkeling van het kadaster als haar hoofddoel op den voorgrond, maakte de oprichting van dit orgaan mogelijk en zette hare poorten wijd open voor ieder die sympathie koestert voor dat doel. Het abonnement op dit tijdschrift wordt buitendien

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 7