4 laag gesteldopdat niemand door de kosten zou worden weerhouden om deze gelegenheid aan te grijpenlang zamerhand bekend te worden met het kadaster en met alles, wat er mede in verband staat. Voor eene veelzijdige behandeling van alle hulpmid delen voor de vorming van een degelijk kadaster, voor de kennis van de grondslagen, waarop het moet opge bouwd wordenom te voldoen aan de meest vérstrek kende eischen, zullen deze bladzijden openstaan voor verhandelingen oyer staathuishoudkunde en statistiek (administratieve indeeling van den bodemhare ver deeling volgens de wijze van cultuur en gebruikof volgens bezit "ten zakelijke rechten) over burgèrlijk recht, (wijze van eigendomsoverdracht en hypotheek stelling, nabuurrechten enz.) over voorschriften of wette lijke bepalingen over of in verband met het kadaster, (wetten op de grondbelasting, registratie, notariaat enz.) over kadasteps in andere landen en hunne grondslagen, over de administratie en de boekhouding van hypotheken en kadasterover topo- en cartographie (samen stellingen beteekenis van kaarten) over techniek (drie hoeksmeting, landmeten, waterpassen, instrumenten- leer) enz. Ter bereiking van het doel zullen wij ons allereerst moeten stellen op de hoogte van onzen tijd. Slechts de oppervlakkige of kortzichtige zou kunnen beweren dat we niet bij sommige andere Staten ten achter zijn. Belangrijke verhandelingen in den vreemde verschenen, zullen bijeengesprokkeldgeschift en geordend worden en hier eene plaats vinden. De hier te lande in andere geschriften verspreide artikelen en berichtendie voor

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 8