87 eenheden, als een hecht fondament, waarop men kan bouwen bij eene hervorming van ons zakelijk recht. Het tegenwoordig kadastraal nommer is ontoereikend voor de dienstendie er van gevorderd worden. Oor spronkelijk was het de aanduiding van het perceel zooals dit door het schijnbaar bezit begrensd was. Ook al viel die grens tijdens de meting samen met de eigen- domsgrensbewijst dat niets voor het tegenwoordige nommer. De eigendomsgrenzen toch zijn beweeglijk. Buiten dien kunnen de grenzen onzer kadasternommers inden regel met slechts weinig nauwkeurigheid op het terrein overgebracht worden. Toch is het kadasternommer de vage eenheid, waarop de hypothecaire boekhouding rust. En méér dan in het grondboekstelsel is eene bepaalde eenheid als basis voor de boekhouding in het negatieve stelsel gewenschi Want afgezien van de vormen voor de verkrijging is de toestand van de eigendomsrechten onder het positieve Btelsol een voudig althans veel minder ingewikkelddan onder het negatieve. Onder het eerste is 'de eigenaar een bekend persoon, door de zorg van den grondboek- rechter geïdentificeerd op afdoende wijze (zoo noodig door bij den naam te voegen de dag en de plaats van geboorte, het nommer van het woonhuis waarover in Pruisen ook ten behoeve van den burgerlijken stand goede contróle wordt uitgeoefendenz.) en kan dus dienen als juridieke eenheid voor de boekhoudingeen kadasternommer is wel is waar voor de doorvoering van het stelsel wenschelijk, bijna onontbeerhjkdoch

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 91