93 wat de astronomische als wat de geodetische werk zaamheden betrof, zijn aandeel in den internationalen arbeid wenschte op zich te nemenen daar blijkens een uitvoerig onderzoek van Cohen Stoart en Kaiser, Krayenhoff s metingen uit het begin dezer eeuw niet de verlangde nauwkeurigheid bezaten, werd ook beslo ten eene geheel nieuwe driehoeksmeting in ons land te doen volbrengen. Toen de HH. Kaiser, Cohen Stoart en Hoek ver klaard hadden wegens hunne andere werkzaamheden de uitvoering der triangulatie niet op zich te kunnen nemen, werd de Heer Stamkart, toenmaals Arrondis- sements-ijker te Amsterdam, daarmede belast. Van 1866 tot het einde van 1878 was deze met de metin gen bezig, en hij had ze tot op weinig na ten einde gebracht, toen bij Kon. Besluit van 20 Februari 1879 No. 3 de Commissie voor Graadmeting en Waterpas sing werd in het leven geroepen, die, evenals in de overige landen van Europa, belast werd met al de werkzaamheden ten behoeve van de graadmeting, in de eerste plaats met de voltooiing van de driehoeks meting, de berekening der einduitkomsten en met de nauwkeurigheidswaterpassingin 1875 door den Heer Cohen Stoart aangevangen, verder met lengte-, breedte- en azimuthbepalingengetijwaarnemingen enz. Het behoorde tot de eerste bemoeiingen der Com missie zich te verzekeren dat de talrijke waarnemingen, door den Heer Stamkart verricht, in behoorlijke orde waren ingeschreven, zoodat, mocht de toen reeds be jaarde maar altijd volijverige man ons ontvallen, de Commissie geen moeite zou hebben zijn arbeid verder

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1885 | | pagina 97