115 voortwoekeren van het kwaad te voorkomen en de be staande fouten gaandeweg op te ruimen is zeer wen- schelijk. Daartoe moet in de wet uitdrukkelijk blijken dat de aanduiding volgens de haart moet plaats hebben (zie Weekblad Not. en Reg. N°. 717), daartoe moet het openbaar maken van onjuiste aanduidingen in akten gemakkelijk worden gemaakt. Het geldt hier niet in de eerste plaats een Staatsbe lang de inning der grondbelasting ondervindt dooi de onjuiste tenaamstellingen slechts geringe belemme ring de verbetering der onderwerpelijke Staatsinstel ling, de vermeerdering van openbaarheid en daar door van rechtszekerheid en grondcrediet is een alge meen belang in oeconomischen zin en een privaat belang voor de grondbezitters. Dragen zij de behartiging hun ner belangen op aan een daartoe aangewezen openbaren ambtenaar, die volgens het wettelijk voorschrift en de praktijk buiten medewerking van belanghebbenden de onroerende goederen omschrijft, dan is het toch niet te veel gevorderd, dat die ambtenaar niet slechts eene authentieke, doch ook eene juiste akte opmake en de gevolgen van verkeerde of onvolledige omschrijvingen moet voorkomen door eene latere verbetering. Als de notarissen de bevoegdheid hebben zonder veel omslag en kosten rectificatiën op te maken want het voor schrift zou in de praktijk meer eene bevoegdheid dan een plicht blijken te zijn dan zullen zij er prijs op gaan stellen, de waarde van hun protocol te ver- hoogen, door alle ontdekte fouten te verbeteren. Door eene ambtshalve overboeking in den legger van ontdekte of vermeende fouten, door akten ontstaan, zou

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 123