VERSLAG der RIJKS-COMMISSIE voor graadmeting en waterpassingaangaande hare werk zaamheden gedurende het jaar 1885. Ingevolge het voorschrift, haar verstrekt bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 14 Mei 1879, lit. M., afdeeling Kunsten en Wetenschappen, heeft de Rijks commissie voor graadmeting en waterpassing de eer, aangaande hare werkzaamheden in het jaar 1885, het volgende te berichten. Commissie. In den loop van het jaar hadden geen ver anderingen plaats in de samenstelling der Commissie, noch in die der sub-eommissiën waarin zij zich verdeeld heeft. Vergaderingen. De commissie vergaderde vier malen in den loop van het jaar ter beraadslaging over hare aangelegenheden. Een der vergaderingen werd te Leiden op de Sterrenwacht, een te Amsterdam op het Trippenhuis en de twee overige te 's Gravenhage gehouden Betrekkingen met buitenlandsche leden van de internationale geodesische vereeniging. Bij circulaire van 9 Juni werden door ons aan de voorzitters der verschillende graadmetings com- missiën inlichtingen gevraagd omtrent de bij hen bestaande voorschriften betreffende de beveiliging van de merken der driehoeksmeting en der nauwkeurigheidswaterpassing. Van de daarop ingekomen antwoorden hebben wij bij schrijven van 29 October n°. 272 aan Uwe Excellentie mededeeling gedaan. Door het niet plaats hebben van de vergadering van de Permanente Commissie voor de Europeesche Graadmeting in

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 135