128 1884, en het daarom niet verschijnen van een General-Bericht in dat jaar, was er geen aanleiding om, evenals vorige jaren een verslag van onze werkzaamheden aan liet Centraal Bureau te zenden. Werkzaamheden der Commissie. De werkzaamheden der Commissie hebben in 1885 betrekking gehad op de driehoeksmeting, de lengte- en breedtebepaling, en de nauwkeurigheids-waterpassing.. Aan de berekening der waterhoogten kon, ten gevolge van de andere bezigheden, dit jaar niets gedaan worden. Driehoeksmeting. Aan de voorbereiding van de driehoeks meting kon dit jaar niets gedaan worden. De werkzaamheden der Commissie moesten, wat dit gedeelte harer taak betreft, zich beperken tot de verkenning langs de oostelijke grens, ten dienste van de aansluiting van de Pruisische driehoeksmeting. Met deze verkenning, die in het vorige jaar wegens de late ontvangst van de machtiging daartoe, tot dit jaar moest worden uitgesteld, moest reeds in het voorjaar begonnen worden, omdat de metingen van Pruisische zijde met 1° Mei zouden aanvangen Door het lid Oudemans, bijgestaan door den ingenieur H. J. Heuvelink, werd daarom, gedurende de maand April, de verkenning in het noorden van de provincie Groningen uitgevoerd, ten gevolge waarvan de punten Hornhuizen, Uit- huizermeden en Finsterwolde als aansluitingspunten werden aangewezen. Op die punten, alsmede op het punt Holwierde, dat als secundair punt zoowel van Nederlandsche a^s van Pruisische zijde zou bepaald worden, werden de noodige inrichtingen aangebracht voor het stellen der heliotropen. In de maanden Juli, Augustus en een gedeelte van de maand September werd deze verkenning voortgezet door het lid S c h o 1 seveneens onder medewerking van den ingenieur Heuvelink. Aansluitende aan bovengenoemd punt Finster wolde, werd in de eerste plaats het zuidelijk gedeelte van de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 136