187 o. a. in art. 6 van de vermelde Pruisische wet is bepaald dat tegen den ingeschreven eigenaar geene verkrijging van eigendom kan plaats vinden door verjaring. Ook bij ons te lande is de wenschelijkheid van zoodanig stelsel meermalen ter sprake gebracht. Men herinnert zich dat de Staats-Gommissie, in 1867 op initiatief van den Mi nister van Justitie Borret benoemd, op dit punt niet een stemmig wasdat de minderheid dier Commissie de invoe ring van zoodanig stelsel wenschelijk achtte, en dat die wen- sche lijkheid daarna door wijlen den notaris Bruno Tideman van Amsterdam, zeker wel een der voornaamste leden van bedoelde minderheid, nog meermalen en krachtig is bepleit. En ook de heer Armand Sassen komt in zijne vermelde brochure, na een uiteenzetting van het Prui sische grondboekstelsel en zijne werking tot de vraag 9of hetgeen over onze grenzen met zooveel aandrang «gewenschten niettegenstaande veelzijdige bestrijding, «met zoo'n energie en ijzeren consequentie in werking «gebracht is, of, hetgeen daar reeds nu zoo menig «gunstig resultaat gaf, niet ook in ons land, zonder «dralen tot een punt van ernstige overweging dient te «worden gemaakt". »En"zoo voegt hij er aan toe «mocht die «vraag gelijk ik hoop, door Regeering en vertegenwoor diging bevestigend beantwoord worden dan is het te verwachten dat argumentenvan theoretischen aard salva reverentia voor de eischen van het prac- «tische leven zullen moeten zwichten." Men zal moeten erkennen dat, zelfs van een theoretisch standpunt beschouwd de invoering van zoodanig stelsel, waarbij aan de inschrijving in een Grondboekten op-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 195