207 hoop ik, dat dit niet van de plannen van den heer Boer zal behoeven gezegd te worden doch dat ze ten deele althans zullen kunnen verwezenlijkt worden. Immers al mochten de voorgestelde wijzigingen in de rechtsbeginselen bij mij geene instemming vindenik geloof niet datzooals de schrijver op bl. 3 beweert dit moet leiden tot de erkenning dat het aandringen op wettelijke regeling of duurzame verbetering van het ka daster als onvruchtbaar kan nagelaten worden. Altijd blijft het toch voor den eigenaar die op zijn zaken past van belang, in het kadaster de juiste grenzen van zijn eigendom te kunnen terugvinden opdat hij niet al te angstvallig ten opzichte van het plaatsen der afscheidingen behoeft te zijn. En ookal is er geen sprake van een eigendomskwestie kan het van belang zijn de juiste grenzen van een perceel te kunnen vinden. Om maar één voorbeeld te noemen datwat de schrijver zelf op bl. 19 geeft„Een eigenaar van een langs een weg of vaart gelegen tuin belast dit (lees dezen) ten behoeve van daarachter gelegen perceelen met de erfdienstbaar heid van niet te mogen bouwen. Later wordt de tuin met neven gelegen perceelen van denzelfden eige naar vereenigd door het wegnemen der vroegere afschei dingen". „Ook de terreinstoestand der heerschende erven wordt zoowel door afbraak en stichting als door koop en ruiling geheel veranderd. Nu wordt er een huis ge bouwd waartegen de eigenaars der heerschende erven opkomen. Hoe moet nu beslist worden of het huis al dan niet geheel of gedeeltelijk op het belaste gedeelte van den eigendom staat

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 215