216 extracten, vaak nog expeditie-kosten, enz., en daarenboven de last en moeite aan partijen veroorzaakt voor de juiste aanduiding van het bezwaarde goed. En dat alles in een tijd waarin men aandringt op verlaging of opheffing der toch reeds drukkende mutatie-rechten Waren van den beginne aan bij elk nieuw nommer de aanteekeningen overgebracht die er werkelijk op betrekking hebben dus niet die, welke volgens de tegenwoordig gevolgde gebrek kige wijze van onderzoek, d. i. door de enkele raadpleging der registers, er op betrekking kunnen hebben dan was de verwarring nooit ontstaan. En hadde men dezen maat regel ten minste na de vernieuwing toegepast dan ware eene herhaling der verwarring voor het vervolg voor komen. Daartoe wordt echter gevorderd dat de bewaarder in staat zij te beoordeelen welke aanteekeningen op ieder nommer betrekking hebben en dat vooral niet meerdere worden overgebracht dan de vereischte. En hiertoe is de bewaarder al weer niet in staat zonder voldoende vaardigheid in het gebruik der kadastrale gegevens. Zeer merkwaardig is voorts hetgeen de Minister van Justitie aanvoerde tot beantwoording van den Heer Gorver Hooft: «De hypotheekbewaarder is niet bij «machte de nieuwe kadastrale nommers op te geven «waarop de hypotheek van den crediteur die vernieuwing «verlangt, zal rusten".... (sic!) ,,tlet is een belang van den crediteur dit goed op te „gevende verantwoordelijkheid daarvan mag niet worden „overgelaten aan het goedvinden van den hypotheek bewaarder. Maar in de tweede plaats, terwijl het niet „mag kan het ook niet. Wanneer het waar was dat „hetzelfde nommerhetwelk vroeger bezwaard was

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 224