STATUTEN DER VEREENIGING VOOR K. EN L. Art. 1. De vereeniging stelt zich ten doel a. Bevordering der belangen van het kadaster. b. Verspreiding van kennis van het kadaster en de landmeetkunde. Art. 2. Naar dit doel wordt in hoofdzaak gestreefd a. Door het houden van vergaderingen. b. Door het uitgeven van een tijdschrift. Art. 3. Als lid van de vereeniging kan het bestuur ieder toelaten, die wenscht mede te werken tot het doel, in art. 1 omschreven. Art. 4. De contributie voor het lidmaatschap bedraagt 5, Het jaar wordt gerekend van 1 Januari tot 31 December. Art. 5. Jaarlijks wordt eene algemeene vergadering gehouden, waartoe het bestuur de leden tijdig oproept. De vergadering bepaalt de plaats waar, en het bestuur den dag in een der laatste maanden van het jaar, waarop de jaarlijksche bijeen komst zal worden gehouden. Het bestuur kan in bijzondere gevallen buitengewone vergaderingen beleggen, en is daartoe verplicht, indien een daarvoor strekkend ver zoek door minstens een vierde gedeelte der leden wordt gedaan. Art. 6. Een gedeelte der leden kan zich tot eene afdeeling ver eenigen. Aan iedere afdeeling kan door de algemeene vergadering eene toelage worden toegekend, nadat het reglement der afdeeling door het bestuur is goedgekeurd. Art. 7. De algemeene vergadering benoemt een bestuur, bestaande uit 3 leden. De vergadering benoemt den voorzitter. De secretaris-penningmeester wordt door het bestuur gekozen. Jaarlijks treedt, na afloop der algemeene vergadering, volgens rooster een der leden af, die niet terstond herkiesbaar is. Reis- en verblijfkosten ten behoeve van de vereeniging worden hun vergoed. Art. 8. Het bestuur vertegenwoordigt de vereeniging, behartigt hare belangen en brengt op de jaarlijksche vergadering verslag zijner handelingen uit.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 242