244 verhooging van prijs, een metrische verdeeling aange bracht in halve millimeters. Waar noch de eene, noch de andere wijze kon worden toegepast, berekende men coördinaten. Waren de meetlijnen op de minuutplans gebracht, dan werden de coördinaten der eindpunten uitgepast en in een register verzameld; ook de berekende coör dinaten werden in dat register ingeschreven. Deze coördinaten dienden tot het vervaardigen van veld werkbladen, opgemaakt behoudens wijzigingen vol gens modellen te vinden in de „lithographierte Anlagen", behoorende bij Anweisung VIII, Pruisische voorschriften. Men gebruikte voor deze kaarten het materieel voor kadastrale plans bestemd. Zij werden opgemaakt met een dubbel doel: ten eerste om een overzicht te geven van hetgeen moest worden gekaarteerd dit toch is uit de waterstaatsmeet- boekjes niet te krijgen en ten tweede om te dienen voor duplicaat veldwerk. Deze bladen geven het terrein weer op de schaal 1 a 2500, en maken het andere ambtenaren mogelijk, de aansluiting te volgen van overgenomen veldwerk vroeger kadastraal werk en de laatste kadastrale opnemingen. Eene nadere toelichting dezer stukken acht ik doelloos alleen zij nog vermeld, dat alles wat noodig is voor de kaarteering van het minuutplan, er op voorkomt. Zij werden dan ook voor de kaarteering der nieuwe plans gebruikt, en daardoor tegelijkertijd gecollationneerd. Dertien zulke bladen werden vervaardigd, met eene oppervlakte van ongeveer 3000 hectarener komen ook

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 252