250 élèves-mantri (zijnde 18 minder dan de compleete sterkte vereischte.) In September 1885 werd te Batavia gelegenheid gegeven tot het afleggen, ingevolge de nieuwe bepalin gen (Indisch Staatsblad 1883 No. 121) van het over- gangs-examen voor landmeter 3e klasse en van het examen voor adjunct-landmeter bij dezen diensttak. Aan eerstbedoeld examen namen deel 14 candidaten, waarvan 7 slaagden en daaronder slechts één der adjunct-landmeters lste klasse. Deze werd in Januari jl. tot landmeter aangesteld in verband met de uitbreiding der formatie met 1 landmeter en 1 adjunct-landmeter, waartoe de begrooting voor 1886 gelegenheid verschafte. Voor het andere examen hadden zich 42 candidaten aan gemeld. waarvan 17 zich terugtrokken of afgekeurd wer den, terwijl van de 25 overigen 10 aan de eischen voldeden. Hiervan werden in het begin van dit jaar 3 al aan stonds in hun rang aangesteld, en 3 anderen op voor- loopigen voet (waaronder één als klerk bij het kadaster.) Voor elk der tien gewesten waar kadastrale opmetin gen plaats hadden en voor de bewaringskantoren op elk der drie hoofdplaatsen vindt men de voornaamste in 1885 verrichte werkzaamheden in den hierachter voorkomenden staat A onder cijfers gebracht. De voor de samenstelling van het kadaster gemeten Ook die welke door ambtenaren van het kadaster als fungeerende gouvernements-landmeters werden verricht. Die functiën zijn thans ook in de residentie Tagal tot den werkkring van het kadaster gebracht (Zie Indisch Staatsblad 1885 No. 151.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 258