251 oppervlakte was nu bij het einde van 1885 geklommen tot 332360 hectaren, verdeeld over 213498 perceelen en blokken, welke voor ongeveer 3U waren in kaart gebracht, berekend en in de kadastrale boekhouding opgenomen. Op gemeld tijdstip was de boekhouding en het in verband brengen van het oude met het nieuwe kadaster genoegzaam gevorderd om weder een 29-tal kadastrale afdeelingen of hoofdplaatsen van gewesten, afdeelingen en districten onder de toepassing te doen vallen van de ordonnantie d.d. 8 Augustus 1880 (Indisch Staatsblad No. 147), regelende het gebruik dat in ge rechtelijke akten van de kadastrale kenmerken is te maken. Dien overeenkomstig is bij Indisch besluit d.d. 10 Februari 1886 No. 3 (Javasche Courant van den 12den dier maand) de toepassing van bedoelde ordonnantie uitgebreid tot een 11-tal nieuwe kringen der residentie Soeroebaya en Pasoeroean en voor 't eerst ook tot eenige kringen (ten getale van 18) in de residentiën CherïbonPclcalongan en Kederi. Zooals het overzicht (staat A) doet zien, werd in het afgeloopen jaar weder minder meetwerk verricht dan in het voorafgeganehetgeen hoofdzakelijk oorzaak vond eensdeels in het krachtig doorzetten zoowel van de bijhou ding van het nieuwe kadaster als van de kaarteering en het opmaken der boekhouding, anderdeels in het opleveren van de kaarten en bescheiden die, ingevolge de voorschriften van April 1883 (Bijblad op het Indisch Staatsblad No. 5881), bij voltooiing van een kadastrale afdeeling in de binnenlanden, moeten worden aangelegd en bijgehouden ten behoeve van de ambtenaren van het binnenlandsch bestuur om hem van nut te zijn bij

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 259