18 De correctie op steen van het blad Almelo was onder handen dit blad kan evenwel nog niet voltooid worden, omdat het slechts gedeeltelijk op nieuw verkend is. Bij ons bezoek werd ook een beroep gedaan op de medewerking der ambtenaren van het kadaster. Want hoeveel zorg ook aan de bijhouding der Stafkaart wordt besteed, hoe veelzijdig ook de bronnen mogen zijn, waaruit gegevens geput en met elkander vergeleken kunnen worden, niet alle veranderingen komen ter kennis van de Inrichting, althans niet binnen korten tijd. Daartoe behooren vooral die ten gevolge van ondernemingen van particulieren aard, droogmakingen of indijkingen, aanleg of rooiing van bosschen, ontgin ningen, aanleg van tram- of gewone wegen, slooping van buitenplaatsen enz. Al deze veranderingen worden opgenomen voor het kadaster en kunnen in den regel gemakkelijk op de Stafkaart verkleinde kadastrale kaart aangeduid worden, waartoe de Directie gaarne „leggers" zal verstrekken. Ook verzamelkaarten van hermeten gemeenten of kopieën van hulpkaarten, be stemd ter bijwerking van verzamelkaarten, zouden goede diensten kunnen bewijzen, en worden desgewenscht binnen enkele dagen na er zoo noodig eene pho- tographie van te hebben genomen teruggezonden. De Directeur is overigens steeds tot inlichtingen en overleg bereid. Wij twijfelen niet of onze ambtgenooten zullen gaarne, zoo dikwijls de gelegenheid zich aanbiedt, meewerken tot instandhouding onzer kostbare Topographische en Militaire kaart van Nederland en alle daarop gebaseerde kaartwerken.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 26