264 en voorts gezegd dat eigendommen gesteld zijn ten name van den Staat op eenvoudige aanschrijving van den Minister van Financiën zonder dat er gelegenheid bestaat daartegen op te komen. De Staat zou dit gedaan hebben om te kun nen zeggen ik ben bezitter, eigenaar. Daarin geloof ik dat de geachte afgevaardigde zich vergist. Tenaamstelling in de kadastrale stukken kan volgens het burgerlijk recht nooit gelden als bewijs van bezit of eigendom. De vraag in het Yoorloopig Verslag gedaan heb ik natuur lijk met mijne hierbij betrokken hoofdambtenaren besproken, en zij hebben zich niet kunnen herinneren het laatste geval dat een eigendom op de zoo even bedoelde wijze ten name van den Staat was gebracht. Intusschen wat de geachte afgevaardigde thans heeft ge releveerd noopt mij daarnaar een onderzoek in te stellen. De heer Goekoop ik heb alleen het woord gevraagd om den Minister dank te zeggen voor zijne toezegging tot onder zoek, waarvan ik acte neem. De beraadslaging wordt gesloten. Beraadslaging over onderart. 36, luidende //Vaste traktementen, belooningen, toelagen en bureel- kosten f 530 535.'', waarop door de heeren Schimhelpenninck van dee Ote van Nijenbeek, Lteetinck, Goekoop, Vos de Wael en Kolkman een amendement is voorgesteld strekkende om dit artikel te verhoogen met f 12 000 en alzoo te brengen op f 524 535. De heer Goekoop, het woord bekomen hebbende tot toe lichting van het amendement, zegt: Mijnheer de Voorzitter

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 272