269 slotte dat het tegenwoordig kadaster millioenen heeft gekost wij mogen er dus ongetwijfeld wel tegen waken, dat niet door verkeerden bezuinigingszin later zeer aanzienlijke uitga ven noodzakelijk worden. Spoed wordt in dezen vereiseht omdat men daardoor goedkooper doel treft. Het amendement, door vijf leden voorgesteld, komt rechtens in beraadslaging. De heer Bloem Minister van Finantiën:Ik vereenig mij met de meening van de geachte voorstellers van het amendement ten aanzien van de noodzakelijkheid om gelijk trouwens reeds sedert geruimen tijd plaats had verder met kracht de hand te slaan aan de verbetering der kadastrale kaarten. Ik betuig ook mijne erkentelijkheid aan die geachte voor stellers voor hun amendement, waarmede ik zeer sympathi seer. Maar ik heb om financieele redenen gemeend niet verder te mogen gaan dan de door mij gedane bescheiden aanvraag. De geachte voorstellers willen met versnelde pas verrichten hetgeen ik om de evengenoemde reden met meer bedaarden tred wil doen. De heer Schihhelpenninck van dee O ye yan Nijen- beek Mijne Heeren Met aandacht heb ik geluisterd naar de woorden van den Minister van Financiën. Het zou mij onmogelijk wezenin enkele woorden terug te geven wat ik over deze zaak aan bouwstoffen heb bijeenverzameld; edoch met het oog op de onvoltalligheid dezer Kamerterwijl nog de meeste aanwezige leden over een uur vertrekken moeten, en tevens de onmogelijkheid beseffende om nog heden de quaestie van het kadaster, a fond te behandelen, heb ik, na te hebben advies ingewonnen bij mijne vier geachte mede voorstellers, met hen besloten, thans het amendement in te trekken. Wij hopen evenwel dat de heer Minister dit in-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 277