21 functiën van gouvernements-landmeter aldaar belasten ambtenaar van het kadaster zijn namelijk slechts tijdelijk eenige mantri's toegevoegd voor het opmeten van de hoofd plaatsen en de kleinere nederzettingen, waar vele per- ceelen met rechtstitels zijn uitgegeven. Ook op Madura zijn op die wijzezonder dat er eene opmetingssectie is ingesteld, kadastrale metingen aangevangen onder leiding van den landmeter van het kadaster, fungeerend gouver nements-landmeter. Bij de acht opnemingssectiën en in de twee laatst genoemde residentiën waren in 1884 te zamen gemid deld werkzaam 37 landmeters en adjunct-landmeters (tegen 32 in 1883) en p.m. 180 mantri's en élève- mantri's (hetzelfde getal als in 1883). In 1884 kwamen voor het werk bij de sectiën be schikbaar de twee kadaster-ambtenaren (een landmeter en een adjunct-landmeter), die de landrenteplichtige gronden in de Madureesche landschappen Sumanap en Bangkallan hadden opgenomen, voorts twee adjunct-land meters die tijdelijk aan de bewarings kantoren werkzaam geweest waren, om behulpzaam te zijn aan het in ver band brengen van het oude met het nieuwe kadaster en aan de opmaking der nieuwe kadastrale boekhouding, en eindelijk een ambtenaar van denzelfden rang, tot dusver geplaatst op het bureau van den ingenieur, be last met de leiding van den kadastralen dienst. De volgende staat geeft een overzicht van den arbeid, die jn 1884 door de ambtenaren van het kadaster is verricht, en van het salaris door hen (ten bate van 's landskas) ontvangen voor werkzaamheden ten behoeve van particulieren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 29