30 feit, dat nog staande de vergadering van de zijde der voorstemmers een poging was in het werk gesteld om de discussiën te heropenen en daardoor de gevallen beslissing te niet te doen. Dit alles had bij het Bestuur de meening gevestigd, dat het zich op een juist standpunt zou plaatsen door aan te nemen, dat de verhooging van het intellectueel vermogen van het corps het gewichtigste belang was, welks bevordering de vereeniging zich ten doel behoorde te stellen, overtuigd als het is, dat daardoor ook van zelf de persoonlijke belangen van de ambtenaren zullen gebaat worden. Het tweede punt, dat de Voorzitter besprak, betrof de geringe medewerking der leden aan het orgaan der vereeniging. De redactie toch had in het afgeloopen jaar weinig steun gevonden. Hoewel allen het met hem eens zou den zijn, dat de heer Boer zijne taak met veel toe wijding en met zeer gunstig gevolg had volbracht, was zij op den duur voor één persoon te zwaar. Hij wees er op, dat de tegenwoordige tijden zooveel aanleiding geven tot de behandeling van kadastrale onderwerpen. Wordt de hoop vervuld, dat weldra gevolg zal worden gegeven aan het verlangen, reeds door het landmeters-congres in 1875 uitgesproken: «de hermetingen worden met kracht uitgebreid dan zouden z. i. ook de vraagstukken betreffende het hypothecair-kadastraal stelsel onvermijdelijk op den voor grond treden, en het toch zeker wel geacht worden op den weg der Vereeniging te liggen, krachtig mede te werken tot het verspreiden van licht over deze vraag-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 38