36 de middelen, die aangewend moesten worden, om die bijhouding voortdurend mogelijk te maken. Hij vestigde voorts de aandacht op de langzame maar zekere vermindering der kaarten, omdat niet bi/ tyds middelen ter verbetering waren ter hand genomen op de noodlottige grondbelasting gedachte, die somtijds doorgedreven werd, en die geene hooge eischen aan de nauwkeurigheid der kaarten steltop de schijnbare goedkoope wijze van werken, die inderdaad zeer duur voor den lande is uitgekomenop de onmogelijkheid om verbeteringen uit te voeren en tevens het dienst werk tijdig te beëindigen en om zonder voorbehoud het uitgevoerde werk deugdelijk te verklaren op de daar uit volgende noodzakelijkheid, om de bedoelde verkla ring te veranderen. Ik geloof naar aller hart te spreken aldus ein digde ongeveer de heer ten Oever wanneer ik den wensch uitspreek, dat ter wille van de waarheid de be staande verklaring op de hulpkaarten worde gewijzigd; en de hoop uit, dat de tijd niet ver meer zal zijn, waarin zulk een wijziging niet meer noodig is. Uit de daarna gevoerde discussiën bleek echter, dat de vergadering zich beter met de argumenten dan met de conclusie van den voorsteller kon vereenigen en tot een veel verder strekkende uitkomst meende te moeten geraken, dan in het voorstel onder woorden was ge bracht. De vergadering ging dan ook niet mede met de door den heer V. A. Prins voorgestelde motie: »de verga dering, hulde brengende aan de uitvoerige toelichting van het voorstel van den heer ten Oever,, gaat over

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 44