40 het op den duur te gronde zouden richten. Dit voor het kadaster zoo noodlottig verschijnsel heeft echter een zeer natuurlijke oorzaak. Het beheer van het kadaster werd opgedragen aan het bestuur der registratie en was daardoor toevertrouwd aan de wisselende inzichten van ambtenaren, die zoo zij zich al eenige oppervlakkige denkbeelden van het kadaster hadden gevormd nooit aan de bearbeiding daarvan hadden deel genomen en met de werking en be werking van die instelling, vooral op technisch gebied, geheel onbekend waren. Dat onder dien toestand invloed op het beheer van buiten mogelijk werd, is natuurlijk. Door eene wettelijke regeling worden al die bezwaren overwonnen en zijn eenmaal de juiste beginselen vastgesteld, dan kan de Regeering middelen beramen om het kadaster zoodanig te volmaken, dat de invoering der rechts geldigheid een noodzakelijk complement zal blijken te zijn. De heer Boer kan met de wenschen van den Voor zitter in hoofdzaak wel instemmen. Hij wenscht meer bijzonder de aandacht te vestigen op art. 37 al. 2 der wet op het notarisambt. De beantwoording der vraag, of het daarin vervatte voorschrift voldoet aan de eischen der praktijk, mag van actueel belang heeten, want hoe wel het ontwerp eener nieuwe wet op het notarisambt van Sannes c. s. de Kamer niet zal bereiken, de Minister van Justitie heeft een nieuw ontwerp aange kondigd, dat aan zijn Departement bewerkt wordt. Volgens de Memorie van Beantwoording op het V. V. bij hoofdstuk IV der jongste Staatsbegrooting zal dit ontwerp naar de Minister vertrouwt omstreeks Maart den Raad van State bereiken. red_

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 48