44 Weekblad v. N. en B. en eindigde mei het voorstellen der volgende motie: By de voorgenomen herziening der Wet op het No tarisambt is eene wijziging van Art. 37 al. 2 wenschc- lijk in dien zin, dat de notaris verplicht tvorde, in het belang eener geregelde hypothecair-kadastrale boekhouding en daardoor van de rechtszekerheid van den grondeigen dom, onjuiste of gebrekkige kadastrale aanduidingen in de akten te rectificeeren welke motie met algemeene stemmen werd aangenomen. Daar zich geene andere sprekers over dit onderwerp aanmeldden, deelde de Voorzitter mede, dat de heer Horsting hem had uitgenoodigd, om het gevoelen der ver gadering te willen inwinnen over het volgende voorstel •om bij de llooge Regeering pogingen in het werk te stellen, dat de rapporten uitgebracht over de amb tenaren van het kadaster, voortaan niet meer geheim maar openbaar (d. w. z. voor den betrokken ambtenaar) mogen zijn, en dit verzoek te doen uitgaan van de Vereeniging." Dit voorstel werd in handen gesteld van het Bestuur, ten einde daarover praeadvies uit te brengen in de eerstvolgende algemeene vergadering. Ten slotte sprak de heer C. W. Soutendijk een woord van dank uit aan het Bestuur en aan den redacteur van het tijdschrift. Hij verzocht verder de leden voorzichtig te zijn met het inzenden van artikelen aan couranten, en meende dat het aanbeveling verdiende, om wanneer men aan het een of ander openbaarheid wilde geven zich in dat geval tot het Bestuur te wenden, dat dan zoo

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 52