64 akten bijna altijd 2, in sommige gevallen 3 belastingen gehevende zegel-, registratie- en hypotheek-nachten belastingen, die allen door dezelfde administratie wor den geïnd. Die drie belastingen wensch ik samen te smelten in ééne belasting, het zegelrecht. Sedert de wet van 11 Juli '1882 't aantal evenredige registratierechten belangrijk heeft verminderdbehoeft men, om tot mijn doel te komen, alleen het tarief der evenredige zegelrechten uit te breiden, en het verschul digde zegelrecht voor de aktenwaarop thans geen evenredig registratierecht wordt geheven, te verhoogen met het bedrag van het thans verschuldigde registratierecht. Voor de akten, welke thans aan f 1.20 registratie recht en niet aan vast zegelrecht onderworpen zijn, zoude ik het zegelrecht op ƒ1.50 willen bepalen; is het registratierecht hooger, dan zoude ik 't zegelrecht evenveel hooger maken, doch in elk geval het bedrag niet doen afhangen van de grootte van het papier. Alle moeielijkheden, welke de onderscheiding van het formaatzegel naar de tegenwoordige zegelwet oplevert, de vragen n.l. wanneer het klein papier, wanneer 't half vel gewoon papier en wanneer geen kleiner zegel dan 't gewoon papier mag worden gebruikt, zouden vervallenin vele gevallen zou de schatkist iets minder, in vele andere gevallen iets meer beuren dan tegenwoor dig, en 't eene zou tegen 't ander opwegen, terwijl men voor alle akten zou kunnen bepalen dat er niet meer regels op eene bladzijde mogen staan dan een bepaald aantal, de rijkszegels geliniëerd zouden moeten zijn, en art. 15 toepasselijk worden verklaard ook op de minu ten van de daar opgenoemde akten. De akten, onderworpen aan 4% registratierecht, d. i. met

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 72