65 38 opcenten f 5.520/ 0 en aan overschrijvingsrecht, dus te zamen 6.27%, zoude ik willen belast zien met 6'/4 over 20 maal de jaarlijksche onzuivere opbrengst volgens het kadaster. Alle andere nu aan overschrijvingsrecht onderworpen akten, zoude ik naar gelijk beginsel tarie feeren. Daardoor worden dan tevens alle moeielijkheden voorkomen, waartoe de te lage aangifte van prijzen of waarden thans aanleiding geeft, zoodat de geheele ge rechtelijke waardeering met al haar lasten en bezwaren vervalt. Men dient verder te bepalen dat, wanneer akten uit meer dan een vel papier bestaan, het 2e en elk volgend vel aan een vast zegelrecht van 75 cent zal zijn onderworpen dat, wanneer dezelfde akte verschillende onafhankelijke beschikkingen of overeenkomsten bevatvoor elke dier beschikkingen of overeenkomsten het zegelrecht verschul digd is, en dus voor de geheele akte evenveel als wanneer elke dier handelingen of beschikkingen in eene afzonder lijke akte ware vervat, doch tevens dat, zoo 's Rijks ambtenaar bij de naziening de akte te laag gezegeld achtte alléén op grond dat bij de berekening eene daarin voorkomende handeling of de schikking niet als afzon derlijk belastbaar is aangemerkt, het te min betaalde recht zonder boete kan worden bijbetaald; dat alle zegels behalve 't quitantie- en wisselzegel van Rijkswege in hetzelfde formaat (het tegenwoordige van 75 cent) worden uitgegeven en op verzoek van belang hebbenden papier of perkament kan worden voorzien van zoodanig zegel als verlangd wordt, doch dat daarop niet geschreven mogen worden akten, aan evenredig zegelrecht onderworpen dat 't evenredige zegelrecht wordt voldaan voor zoo- Tijdschrift Kadaster 188fi. 5

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 73