83 exploiten, aan den bewaarder beteekend, gesustineerd op hetzelfde goed, of heeft iemand een zakelijk recht beweerd op eens anders goed, dan zal de bewaarder binnen zekeren termijn na het verstrijken van den termijn, gegeven voor het doen dier exploiten, al die personen die zich op onderling strijdige rechten hebben beroepen voor de arrondiss.-rechtbank van zijn standplaats dag vaarden, om hun geschil door den rechter te hooren beslissen. De partij die bij het eindvonnis wordt erkend, eenig recht, d. w. z. een beter recht dan de overige eischers te hebben, zal dan de perceelen dienovereen komstig op haar naam krijgen in den kadastralen legger en den eigendomstitel ontvangen. Wordt een zakelijk recht van opstal, erfpacht, of dergelijke erkend, dan worde den eigenaar een eigen- domsbrief afgegeven, waarop 't zakelijk recht is aange- teekend, en een duplicaat met gelijke aanteekening aan den bezitter van het zakelijk recht uitgereikt. De bewaarder zal bij zijne hiervoor bedoelde dagvaar ding eischen, dat een dergenen, die aanspraken hebben doen gelden, als de rechthebbende worde erkend en bij verstek der belanghebbenden zal dus zijne conclusie worden toegewezen, zoo ze den rechter niet ongegrond voorkomt. Perceelen, waarop niemand bij eenig exploit heeft beweerd recht te hebben, blijven op den kadastralen legger geboekt zooals zij daarop voorkomen en zal degeen op wiens naam zij staan, er ten allen tijde een eigendomsbrief van kunnen vorderen. Is op die wijze van elk perceel een eigendomsbrief afgegeven, natuurlijk niet voor elk perceel afzonderlijk, maar voor elk leggerarlikel terwijl een afzonderlijk leggerartikel dient aangelegd te worden voor perceelen, die verschillen 't zij ten aanzien van de personen der

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 91