84 eigenaars of ten aanzien dergenen die eenig zakelijk recht (hypotheek uitgezonderd) daarop hebben doen gelden dan bepale men dat hij, op wiens naam de eigendom van, of eenig zakelijk recht op een perceel staat, als bezitter en dus naar artt. 604, le en 605, le B. W. als eigenaar of rechthebbende wordt aan gemerkt, totdat een beter recht van een ander is bewezen; voorts korte men, overeenkomstig bet denk beeld van prof. G r a t a m a den termijn voor de acquisitieve verjaring, of althans de prescriptie der revindicatie en verdere zakelijke actiën tegen derden in tot b. v. 10 jaar, en sluite de schorsing uit, terwijl de stuiting alleen toegelaten zij door middel eener dag vaarding, welke door een summier proces over het betwiste recht moet worden achtervolgd en regelmatig voortgezet. Op 't voetspoor van 't geen prof. Gratama wilde, worde de werking van alle voorwaarden en tijds bepalingen, gevoegd bij eene overdracht of vestiging van zakelijk recht door partijen of door de wet, alleen tot de handelende personen zeiven beperkt en tegen derden uitgesloten, evenals alle rechtsvorderingen tot nietig verklaring, tenietdoening, herroeping of inkorting. De overdracht van eenig zakelijk recht (het eigendomsrecht daaronder begrepen) geschiede door in den kadastralen legger het overgedragen goed op een nieuw artikel of, zoo de verkrijger reeds in dezelfde gemeente niet met zakelijke rechten bezwaarde goederen op zijn naam heeft, op het bestaande artikel ten zijnen name te brengen, hetgeen echter niet geschiede dan op vertoon, 't zij van de minuut, 't zij van een authentiek afschrift eener in den kring van het kantoor des bewaarders opgemaakte notariëele akte, waarbij de overeenkomst van partijen is geconstateerd, of, zoo de overeenkomst in eene onder-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 92