85 handsche akte is vervat, deze akte is gedeponeerd. Ik zoude dus niet willen vorderen, dat alle akten van overdracht of vestiging van zakelijke rechten en alle daartoe strekkende volmachten in authentieken vorm worden opgemaakt, doch wel de legalisatiën der op onderhandsche stukken voorkomende handteekeningen door een notaris of een burgemeester en het deponeeren van de onderhandsche akten met alle daarbij behoorende volmachten enz., onder de minuten van een notaris in den kring van het kantoor des bewaarders verplichtend willen stellen, om eene overdracht te verkrijgen. Het authentieke afschrift der akte van depót zou natuurlijk moeten bevatten een afschrift der aan die akte gehechte stukken. Mocht de overdracht of verkrijging zijn gecon stateerd bij eene notariëele akte buiten den kring van het kantoor des bewaarders, zooals dit b. v. bij boedel scheiding kan gebeuren, dan worde een authentiek af schrift of uittreksel dier akten bij een collega in den kring der bewaring gedeponeerd. Depót van stukken bij den bewaarder kan geheel vervallen, want hij blijft toch steeds in staat de juistheid der door hem gedane over boekingen te bewijzen. In geval van overdracht of vestiging van zakelijke rechten brengt hij, zooals ik zeide, de overgedragen of bezwaarde perceelen op een nieuw leggerartikel over en vermeldt in het hoofd, krachtens welke notariëele akte zulks is geschied, terwijl naar dit nieuwe artikel in 't oude worde verwezen. Ten aanzien van het recht van hypotheek, zoude ik bepalen, dat het alleen gevestigd wordt krachtens eene in den kring van het kantoor des bewaarders verledene authentieke akte, door eene op den eigendomsbrief door den notaris, die de hypotheekakte passeerde, te stellen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 93