86 aanteekening van het bedrag der schuld en den naam des schuldeischers, en door de uitreiking aan dezen van een authentiek afschrift van het alzoo van die aanteeke ning voorziene eigendomsbewijs, welk eigendomsbewijs onder dien notaris bij de minuut der hypotheekakte zoude moeten blijven berustendeze zoude van het feit dier berusting en van de latere teruggaaf op den kada- stralen legger aanteekening moeten laten houden. Ieder moet dan van de notariëele akte van hypotheekstelling inzage kunnen nemen, en de eerste hypotheekhouder bij het beding van art. 1223 B. W. kunnen verkoopen op de daar geregelde wijze krachtens de grosse der akte van hypotheekstelling. Tweede en volgende hypotheken worden gevestigd op dezelfde wijze, door aanteekening op den eigendomsbrief, waartoe de notaris, onder wien de eigendomstitel berust, den notaris, die de volgende hypotheekakten passeert, in de gelegenheid zoude moeten stellen, op vertoon van de minuut of een authentiek afschrift dezer akte. Royement van inschrijving kan geschieden krachtens notariëele, ook weder in den kring van des bewaarders kantoor in minuut verledene akte van kwijting voor de hypothecaire schuld, afstand van het hypotheekrecht, of toestemming tot doorhaling door aanteekening op den eigendomsbrief gesteld, evenals bij 2e en volgende hypo theken is bepaald. In geval van erfopvolging, dus ook in geval van overlijden van eene met den in de kadastrale leggers ingeschreven rechthebbende in gemeenschap gehuwde echtgenoote, zal door den notaris, die den boedel heeft geïnventariseerd, of door den griffier, bij wien een onder- handsche inventaris is overgebracht, worden zorg gedragen dat, zoo uit den inventaris blijkt, dat onroerende goederen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 94