87 tot den boedel behooren, aanteekening van het sterfgeval op het betrokken legger-artikel geschiede met verwijzing naar den inventaris. Overschrijving op eens anders naam van het op den naam eens overledenen of diens echtgenoot in de leggers geboekt onroerend goed, moet niet kunnen geschieden dan wanneer het erfrecht van dengene of degenen, die over het goed beschikken, blijkt uit eene verklaring van erfrecht, aan de akte van overdracht gehecht, en afgegeven door een notaris hier te lande, als 't sterfgeval hier te lande heeft plaats gehad, of eene buitenlandsche autoriteit, zoo daar de erflater stierf. Afgifte van slechts één eigendomsbrief aan of ten behoeve van denzelfden persoon zou geoorloofd moeten zijn1) doch de afgifte van nieuwe in plaats van oude, b. v. versletene of veel beschreven stukken tegen intrekking dezer en eene geringe kostenvergoeding zijn toegelaten, terwijl, zoo een eigenaar van verschillende perceelen slechts één of enkelen dezer mocht willen verhypothe- keeren, hij voor de te verbinden perceelen evenals voor de overigen te zamen afzonderlijke eigendomsbrieven moest kunnen krijgen, ten einde dien betreffende de te verbin den perceelen bij den betrokken notaris in bewaring te kunnen laten. Inbeslagneming van vast goed zoude alleen tegen derden moeten werken, wanneer het beslag was beteekend: a. bijaldien in den legger ten gevolge van hypotheekstel ling is aangeteekend waar de eigendomsbrief berust, aan Is een eigendomsbrief verloren gegaan, dan zou afgifte van een nieuw exemplaar tegen betaling van een niet al te geringe som kunnen worden toegelaten, doch die afgifte in het leggerartikel moeten worden vermeld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 95