89 -overige perceelen derzelfde sectie terugwerken. In plaats -van de vervallen nonimers moesten nieuwe nommers gege- -ven worden, die in dezelfde sectie nog niet voorkwamen. -Achter die nieuwe nommers moesten op het perceelre- gister eenvoudig de oude nommers worden vermeld, waar- -uit zij zijn ontstaan. En door die splitsing en veree- -niging moest in de oorspronkelijke kaarten nooit eenige -veranderingen of uitschrappingen ontstaanDie splitsin- -gen en vereenigingen moesten alleen op de suppletoire ^kaarten, al bevatten die van omliggende perceelen niets -meer dan noodig is ter orienteering, worden geteekend. -En wanneer het getal van de suppletoire plans voor een -sectie wat groot werd, dan moest een nieuwe kaart -worden gemaakt, met behoud van de oude nommers en -onder voortdurend bewaard blijven van de oude kaart." In de tweede plaats zouden niet gedeelten van perceelen moeten kunnen worden overgedragen of bezwaard; voor gevallen waarin het belang van partijen niet mocht toelaten de splitsing en vernommering der deelen van een perceel aftewachten, zouden partijen den Notaris moeten machtigen van de nieuwe nommers der overgedragen of bezwaarde perceelsgedeelten aan den voet zijner akten door eene onderteekende en tusschen hen bindende opgaaf te doen blijken en zoude alsdan, nadat eene voorloopige overschrijving ten name des verkrijgers van het overgedragen deel of eene voorloopige aanteeke- ning op den eigendomsbrief van het verband op zeker perceelsgedeelte had plaats gehad, binnen zekeren ter mijn eene definitieve overboeking van het nieuwe nom- mer, waaronder het overgedragen stuk bekend is ge worden, moeten plaats hebben, terwijl binnen zekeren termijn na de akte van hypotheekstelling de eigendomsbrief door den notaris zou moeten worden ingewisseld tegen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1886 | | pagina 97