141 grief betreft, de eischer behoeft niet te dulden, dat op zijn eigen dom werken worden aangelegd door een ander. Mr. M. I. van O trad voor den gedaagde op, meer om acte de presence te geven, dan tot het houden van een breed juridisch betoog. De beide partijen in dit geding waren vroeger vrienden, maar hunne vriendschap is, helaas! in haat verkeerd. Daaruit is eene zeer onaangename verhouding tusschen hen ontstaan, waaraan ook deze procedure is te danken. Gedaagde meent echter niets onrechtmatigs tegenover den eischer te hebben gepleegd. Dat hij daar eene sloot heeft gegraven is een gevolg van den localen toestand en van wettelijke voorschriften, die eene andere wijze van afscheiding onmogelijk makenbij 't graven van die sloot is alle moeite gedaan om aan het eigendom van den anderen niet te raken en pogingen, om aan de sloot als nog een talud aantebrengen, zijn afgestuit op den onwil van den buurman. Wat het andere feit betreft, dat is juist, maar inder tijd, toen de verhouding nog vriendschappelijk was, heeft de eischer zelf toestemming gegeven tot het vooruitbrengen van den muur in zijn grond. Op grond van deze mededeelingen concludeerde Mr. van O..., dat hier geen plaats was voor een eisch tot schadevergoeding. Mr. V..., betwistte echter de juistheid van die mededeelingen en hield zijne vordering vol. In deze zaak, heeft de Rechtbank d. d. 8 Juni het volgende vonnis gewezen De Arrondissements Rechtbank te Utrecht (Civiele kamer), Overwegende, dat tusschen partijen vaststaat: 1° dat de Gedaagde zijn perceel daar waar het grenst aan Eischers perceel heeft weggegraven en tot sloot ingericht, zonder aan den kant van eischers perceel een behoorlijk talud te laten en dat dien tengevolge een gedeelte van Eischers grond is afge brokkeld en in de sloot gevallen 2° dat Gedaagde bij den bouw van zijn huis de versnijding der fundeering heeft gelegd in Eischers grond;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1887 | | pagina 145