149 noodig acht, vooral omdat hij niet voordurend redacteur wenscht te blijven, en het z. i. door medewerking zal moeten blijken, wie als zijn opvolger in aanmerking behoort te komen. Na een woord van dank aan den heer Boer voor zijne bereid willigheid, brengt de Voorzitter het vaststellen van den abonnements prijs op het tijdschrift in behandeling, en wordt deze weder bepaald op f2,50. Omtrent de plaats van samenkomst in 1888 loopen de wenschen uiteen. Sommige leden zijn voor Utrecht, andere voor 's Gravenhage en eenige voor Arnhem. De eindstemming wijst Utrecht daarvoor aan. Thans komt aan de orde, het bestuursvoorstel, om de Koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen. De Voorzitter .deelt mede, dat het bestuur tot het indienen van dit voorstel vooral is overgegaan, omdat aan de stukken eener erkende vereeniging meer waarde wordt gehecht en dat volgens bekomen inlichtingen eenige kleine wijzigingen in het reglement noodzakelijk zijn. Bij de beraadslagingen over dit voorstel blijkt, dat slechts één der aanwezige leden, de heer Bonté, zich niet met het aanvragen dier goedkeuring kan vereenigen, omdat hij de wettigheid van het nieuwe reglement niet erkent. De Voorzitter, geleid door de overweging, dat eene overgroote meerderheid het reglement heeft aangenomen, en dat toch de leden te beslissen hebben krachtens welke bepalingen de Vereeniging zal worden beheerscht, kan discussie over die onwettigheid niet toelaten. Het voorstel wordt daarna zonder hoofdelijke stemming goedge keurd, en het bestuur gemachtigd, om de stemming bij art. 13 gevorderd te doen plaats hebben. De bespreking van de wenschelijkheid der uitvoering eener nieuwe secondaire driehoeksmeting is volgens medeeling van den Voorzitter in behandeling gebracht, omdat thans, nu eene Staatscommissie Zie de eerste bladzijde van deze aflevering.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1887 | | pagina 153