151 dat voor het bereiken van de grootst mogelijke nauwkeurigheid eene secondaire driehoeksmeting in onmiddellijk verband met de primaire moet uitgevoerd worden, en gelijktijdige uitvoering de kosten aanzienlijk vermindert dat de kosten bovendien vertienvoudigd worden teruggevonden in de grootere innerlijke waarde der hermeten plans spreekt de wenschelijkheid uitdat in verband met de primaire driehoeksmeting, welke door de Commissie voor graadmeting en waterpassing wordt voorbereid spoedig worde overgegaan tot de vernieuwing der secondaire driehoeksmeting; en noodigt het bestuur der Vereeniging uit, alles te doen, wat het nemen van daartoe strekkende maatregelen kan bevorderen. De Vergadering toont haar instemming met het door den heer Boer gesprokene door luide teekenen van goedkeuring, en de Voorzitter dankt hem voor de degelijke inleiding. Aan de bespreking van dit onderwerp wordt deelgenomen door de heeren van Roosmalen, Wetselaar, Wagemaker, Boer en Gom- bault, waarvan de 3 eerstgenoemden in overweging geven, dat de Vergadering haar adhaesie zal hechten aan het adres, door de heeren Ingenieurs-verificateur over hetzelfde onderwerp aan den Minister van Financiën ingezonden. De beide laatstgenoemde achten het beter, dat de Vereeniging zelfstandig optreedt. De heer Boer merkt bovendien op, dat de inhoud van het bedoelde adres hem, en waarschijnlijk aan de meeste der aanwezigen niet bekend is, en als geheim moet aangemerkt worden, zooals hem is medegedeeld naar aanleiding van zijn verzoek, om het adres in het tijdschrift te mogen opnemen. Uit de besprekingen blijkt voor het overige ten duidelijkste, dat de instemming met de motie algemeen is, zoodat die hij acclamatie wordt aangenomen. Aan de orde is nu het voorstel van den heer Guilliams om door de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1887 | | pagina 155