155 van de bijbladen en over de z. i. verkeerde wijze, waarop die ver nieuwing tegenwoordig geschiedt. De Voorzitter merkt op, dat ongetwijfeld over dat onderwerp de gevoelens zeer uiteenloopen en daar de leden op eene bespre king daarvan niet zijn voorbereidacht liij een verdere behandeling niet geschikt. Hij geeft den heer Bonté in overweging, om zoo deze dit wenschelijk acht een voorstel in te dienen, tot het ter tafel brengen van de zaak in de volgende Vergadering. Uit het antwoord van den heer Bonté blijkt, dat het zijne be doeling is geweest, om over de vernieuwing van de bijbladen met de aanwezigen van gedachten te wisselen, en daardoor het ge voelen van anderen te vernemen. De heer van Roosmalen geeft zijn ingenomenheid te kennen met het aan de orde brengen van de wenschelijkheid der ver nieuwing van de secondaire driehoeksmeting. Hij treedt in be schouwingen over de wijze, waarop thans de kadastrale driehoeks metingen worden uitgevoerd, en wijst op het ontbreken van al gemeen geldende voorschriften daarop betrekkelijk. De heer Boer vindt de opmerkingen van den heer van Roos malen zeer belangrijk en verzoekt hem zijne denkbeelden nader uit te werken in den vorm van een opstel, dat alsdan zou kunnen geplaatst worden in het tijdschrift. De heer Heijkoop dankt vervolgens namens de aanwezige leden den Voorzitter voor de wijze, waarop hij de Vergadering heeft geleid. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de Vergadering met een woord van dank aan het aftredend bestuurs lid, den heer Hessels, voor den steun en de medewerking, die het bestuur altijd van hem heeft ondervonden en aan de leden voor hun opkomst en voor den weiwillenden toon, die bij de ge- dachtenwisselingen heeft geheerscht en waardoor zijn taak als Voorzitter gemakkelijk werd gemaakt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1887 | | pagina 159