165 eenigcl en desnoods door schetsen toegelicht, zoodanig, dat een gemakkelijk overzicht wordt verkregen. In dit boek worden verder opgenomen aanteekeningen omtrent verkeerswegen, logies, het verkrijgen van middelen tot vervoer, van timmerhout en in het algemeen omtrent alles, wat gewichtig of van belang kan zijn. Het is in octavo formaat, om het steeds gemakkelijk mee te kunnen nemen, het moet in een stevigen band goed gebonden zijn, daar het veel gebruikt wordt. Tot de uitrusting van ieder lid van de trigonometrische af- deeling behoorc.i in de eerste plaats het noodige aantal Off enen OrdresDit is eene verzameling van voorschriften der ver schillende Ministeries aan de overheden gegeven ten behoeve van den chef der trig, afdeeling en de hem toegevoegde officieren en ambtenaren, om hen te legitimeeren en zoo noodig de hulp en medewerking der overheden te verzekeren. Verder behooren tot de uitrusting van den Dirigent een klein universaalinstrument van 1,5 kg. gewicht, een verkenningstafel met statief en doosniveau, een groote verrekijker, een aneroïde-barometer, schalen, een meetband, een schietlood, een transporteur, en eindelijk het verzamelde materiaal van kaarten, boeken, manuscripten, schrijfgereedschap, formulieren en voor schriften. Voor het verpakken eigent zich het best een middelmatig groote steker reiskoffer en voor het meenemen van het dagelijks benoodigde een over den schouder te hangen lederen tasch in groot quarto formaat. De uitrusting van den trigonometer komt hiermee in hoofdzaak overeen, alleen moet het instrument aanmerkelijk grooter zijn, en een barometer is voor hem overbodig. Er komen evenwel nog bij: een of twee kleine verrekijkers, eenige heliotropen, een statief voor het universaalinstrument,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1887 | | pagina 169