85 aan de verschillende Staten aangeboden werd over het algemeen gunstig ontvangen en op eene enkele uitzondering na door de Staten, die zich vroeger hadden bereid verklaard aan de graadmeling deel te nemen, aangenomen. Ter uitvoering dier overeenkomst werd in de maand October in Berlijn een geodesisch congres samengeroepen, waarop Nederland^ volgens lastgeving van Uwe Excellentie, door den voorzitter onzer commissie vertegenwoordigd werd. De hoofdwerkzaamheid van dat congres was het verkiezen der nieuwe permanente commissie, die ten gevolge van de getroffen overeenkomst tevens eene uit breiding onderging. Als lid dier commissie werd onder anderen onze voorzitter de heer H. G. Van de Sande Bakhuyzen gekozen. Verder werden op deze vergadering, die tevens in de plaats trad der gewone driejaarlijksche vergadering van afgevaardigden van de graadmetings-commissiën, rapporten uitgebracht over hetgeen in de drie laatste jaren in de verschillende Rijken was verricht, en hierbij werd namens de Nederlandsche commissie medegedeeld dat de werkzaamheden voor de waterpassing tot een goed einde waren gebracht en de driehoeksmeting opnieuw was ter hand genomen. Ten slotte werd door de vergadering besloten tot de Pruisische Regeering het verzoek te richten om de Gouvernementen, welke nog niet hunne medewerking aan de graadmeting hadden toegezegd, uit te noodigen tot de nu gesloten conventie toe te treden en werden rapporteurs benoemd om in de eerstvolgende vergadering der permanente commissie verslag uit te brengen over den voort gang der werkzaamheden in de verschillende onderdeelen der aard meting. Werkzaamheden der commissie. De werkzaamheden der commissie hebben in 1886 betrekking gehad op: de voorbereiding der driehoeksmeting de berekening van de lengtebepaling Leiden-Parijs; en de berekening van de in den loop van het voorafgaande jaar tot een einde gebrachte waterpassing.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1887 | | pagina 89