VERSLAG der RIJKSCOMMISSIE voor Graadmeting en Water passing aangaande hare loerkzaamheden gedurende het jaar 1887. Ingevolge het voorschrift haar verstrekt bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 14 Mei 1879 litt. M. afdeeliug Kunsten en "Wetenschappen, heeft de Rijkscommissie voor Graadme ting en Waterpassing de eer aangaande hare werkzaamheden in het jaar 1887 het volgende te berichten. Commissie. In den loop van het jaar hadden geen veranderingen plaats in de samenstelling der Commissie noch in die der subcom- missiën, waarin zij zich verdeeld heeft. Vergaderingen. De Commissie vergaderde drie malen in den loop van het jaar ter beraadslaging over hare aangelegenheden. Betrekkingen met buitenlandsche leden van de internationale geodesische vereeniqinq. Aan het centraal bureau der internationale aardmeting te Berlijn werd een kort verslag gezonden over de werkzaamheden in 1884—1886 voor de aardmeting in Nederland verricüt, welk verslag is opgenomen in de bijlagen van de Handelingen van het internationale congres voor aardmeting in October 1886 te Berlijn gehouden. Verder werden aan het internationale bureau de noodige gegevens verstrekt, voor zooverre Nederland betreft, voor het samenstellen van algemeene verslagen over den stand der driehoeksmetingen en der basismetingen, de registreerende peilschalen, de onderzoekingen over de straal bui ging en de litteratuur betrekking hebbende op de aardmeting. In de tweede helft van de maand October 1887 werd in Nice de jaarlijksche vergadering gehouden van de permanente commissie voor de aardmeting; hoewel ook de overige leden onzer commissie waren uitgenoodigd haar bij te wonen, heeft alleen onze voorzitter als lid der permanente commissie aan die bijeenkomst deel genomen. Het besluit om de vergadering samen te roepen te Nice was het gevolg van eene uitnoodiging welke de permanente commissie van den heer R. Bischoffsheim had ontvangen om bijeen te komen op het prachtig ingericht observatorium dat door hem voor een paar jaar in de nabijheid van Nice was gesticht. Op de meest gastvrije wijze

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 113