137 bij, ook de driehoekspunten, polygoonzijden en meetlijnen brengt men er op het oog op over. In elk perceel of aan de buitenzijde wordt, behalve de naam enz. van den eigenaar en de soort van eigendom ook de klasse en de nieuwe inhoudsgrootte, het deel en blad van het grondboek en het artikel van den kadastralen legger' vermeld. Ter vergelijking verschaft de burgemeester eene alpha- betische lijst der namen van alle eigenaars met hunne deelen en bladen in het grondboek. Vindt de perceelmeting op het terrein andere eigenaars als in het oude kadaster of blijkt de vorm der perceelen af te wijken van die op de schets, dan wordt deze met rooden inkt gewijzigd. De nieuwe grenzen of grensteekens worden er op het oog op gebracht. Dit is echter overbodig indien de afwijkingen alleen uit mindere nauwkeurigheid in de geometrische voorstelling der oude kaarten voorvloeien. Van de afwijkingen in den eigendomstoestand stelt de perceel meter eene lijst met ophelderingen samen. Hij noodigt de eige naars uit, te verklaren, of zij het eens zijn dat eene afwijkende grens als eigendomsgrens in de nieuwe kaart moet opgenomen worden, onder opmerking, dat, indien zulk eene verklaring niet afgegeven wordt, de betrokken grens als eene betwiste in de kaart zal geteekend worden (zie onze beschouwingen over afpaling). Deze lijst wordt later met de andere door het hermetingsbureau opgemaakte stukken aan den kadaster-controleur afgegeven, die van eiken post onderzocht zoo noodig ook door raadpleging van het grondboek of eene overboeking kan plaats hebben. (Men zie onze opmerkingen hierover in Tijdschrift I blz. 53). Kan een verschil in den eigendomstoestand tusschen het oude kadaster en dien op het terrein gevonden zonder opdracht voor den grond boekrechter niet worden overgeboekt, dan geeft de kadaster-con troleur hiervan den belanghebbende kennis en wijzigt do schets, het veldwerk enz. (met rooden inkt) zóó dat de doorgeslagen toestand leesbaar blijft. Minuutplan. Het minuutplan wordt vervaardigd op groot-adelaar

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 143