142 de bladscheiding berekent men de gedeelten binnen en buiten die scheiding beide graphisch, en vereffent die op den inhoud van een quadraat. Valt een quadraat gedeeltelijk buiten den blad rand, dan wordt er door eene rechte lijn een evenredig deel ('/a, 'A, 3A, '/s enz.) afgesneden. Boekhoudingopenbaarmaking der uitkomsten. Na de inhouds- berekening zijn de werkzaamheden voor het hermetingsbureau afgeloopen, de schetsen, veldwerken, kaarten, boeken van berekening, protocollen enz. worden aan den kadaster-controleur overgegeven. De vroeger genoemde lijst van afwijkingen in den eigendomstoe- stand wordt door dien controleur onderzocht en afgedaan. Daar na gaat hij over tot de opmaking van de verschillende registers voor de kadastrale boekhouding. In hoofdzaak komt die boek houding met de onze overeen. Zoo is er bijv. eene treffende overeenkomst tusschen het Flurbuch en ons aanwijzend tableau, tussch en de „Mutterrolle" en onzen legger. De perceelen waarop één eigenaar dezelfde rechten uitoefent, worden op één artikel van den legger vereenigd, behalve in het geval, dat zij op verschillende bladen van het grondboek voorkomen. Ook kunnen voor cleelen eener uitgestrekte bezitting, welke afzon derlijk geëxploiteerd of verpacht worden, verschillende artikels worden geopend. Zoodra het aanwijzend tableau gereed is, wordt voor iederen eigenaar een volledig afschrift (bulletin) van diens perceelen opge maakt, met vermelding van deel en nommer van het grondboek, van de nieuwe perceelnommers met hunne grootte, soort van eigen dom, klasse, zuivere belastbare opbrengst en van de plaatselijke benaming der buurt, polder enz. De nommers der perceelen met betwiste grenzen worden in de tableaux en in de bulletins door „Str. Gr." (Streitige Grenze) onderscheiden. De bulletins worden door tusschenkomst van den burgemeester tegen ontvangbewijs aan de eigenaars uitgereikt. De eigenaars hebben daarna zes weken tijd om hunne bezwaren in te brengen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 148