143 Het aanwijzend tableau en de kaarten legt men op het bureau van den controleur of van bet hermetings-personeel of op eene andere geschikte plaats minstens twee dagen per week ter inzage, waarbij een deskundige den eigenaars of hunne vertegenwoordigers alle verlangde voorlichting geeft en hen behulpzaam is bij het opstellen hunner bezwaren op de achterzijde van het bulletin. Voor zoover de bulletins niet in den termijn van zes weken terug gegeven zijn, worden zij door de zorg van den burgemeester ingezameld. Verloren geraakte bulletins worden op kosten van de gemeente of van de betrokken eigenaars vernieuwd. Wie linnen den gestelden termijn geene leswaren inlrengtivordt geacht, den inhoud van het bulletin goed te leuren. De kadaster-controleur vereenigt de ingebrachte bezwaren op een formulier en stelt zijne opmerkingen of voorstellen daarnaast. Hij zendt dit formulier naar bet Ministerie van financiën, alwaar op iedere reclame eene beslissing genomen of een nader onderzoek op het terrein bevolen wordt. De eigenaars worden uitgenoodigd bij het nader onderzoek tegen woordig te zijn. Zij dragen daarvan de kosten, indien de reclame ongegrond wordt bevonden. Verschijnt een eigenaar niet bij het onderzoek en wordt het daardoor onmogelijk om tot een beslissing te geraken, dan draagt hij zoowel de gemaakte kosten als die, welke later uit opnemingen ter verbetering der kadastrale stukken voortvloeien. Bezwaren tegen de inhoudsgrootte der perceelen worden geacht gegrond te zijn, indien eene nieuwe meting grootere afwijkingen geeft dan: a. Voor perceelen kleiner dan 1 hectare 1,4 centiaren pio are l. Voor de meerdere inhoud tot 10 hectaren nog 0,8 c. boven,, 0,7 Een en ander wordt op het bulletin ter kennis van de eigenaars gebracht. Alle processen-verbaal, besluiten, lijsten, protocollen, veldboekcn, berekeningen, verificatiën, correspondentiën enz. enz. die op de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 149