172 Bij het in behandeling brengen van de voorziening in de redactie deed de Voorzitter het voorstel, om het Bestuur weder met die taak te belasten. Tevens bracht hij hulde aan den heer Boer voor diens onvermoeide werkzaamheid en voor de uitnemende wijze, waarop de redactie weder door hem was gevoerd, eene hulde, die de vergadering door applaus toonde te deelen. De heer Boer verklaarde zich gevleid door het vertrouwen, dat in hem gesteld werd. Hij deelde mede, dat de medewerking aan het tijdschrift in de laatste tijden overvloedig mocht genoemd worden en meende, dat daarom thans de redactie geschikt door een ander zou kunnen worden overgenomen. Ontslagen van de zorg voor het geregeld verschijnen van het tijdschrift zou hij meer tijd kunnen besteden aan studie, om zelf krachtiger als medewerker te kunnen optreden. Hij vestigde voorts de aandacht van de Vergadering er op dat naar zijne opvatting dit punt op de agenda was gebracht met het nevendoel, om Bestuur en Redacteur bekend te maken met wenschen en opmerkingen, den inhoud, de richting, de wijze van uitgaaf enz., van het tijdschrift betreffende. De Voorzitter sprak als zijne meening uit, dat ieder het met hem betreuren zou, wanneer de heer Boer de redactie neêrlegde, doch dat ernstige redenen moesten gebillijkt worden. Echter ver zocht hij den heer Boer, om nog geen stellig besluit te nemen. De vergadering, daartoe door den Voorzitter aangezocht, verlangde geen discussie over den inhoud enz. van het tijdschrift. De heer Boer deelde mede, dat hij nog geen bepaald besluit zou nemen, doch gaf het Bestuur in overweging eene ernstige poging te doen, om een anderen redacteur te verkrijgen. Plet abonnement op het tijdschrift werd weder op 2.50 vastgesteld. Voor de plaats van bijeenkomst in 1889 werd met groote meerderheid van stemmen Amsterdam aangewezen. De heer Horsting gaf bij de behandeling van dit punt in overweging aan het Bestuur, om met de verschillende spoorwegmaatschappijen in onderhandeling te treden over eene verlaging van de reiskosten voor de leden, die de bedoelde vergadering zouden verlangen bij te wonen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 178