173 Alvorens tot de bespreking van het volgende punt der agenda over te gaan, werd de vergadering voor eenige oogen- blikken geschorst. Bij de heropening der vergadering, ongeveer ten één ure, sprak de Voorzitter eenige woorden van welkom tot den heer van Eek, hypotheekbewaarder te Leiden, intusschen ter vergadering ver schenen, en die ook bovendien blijk gaf van zijne belangstelling in de Vereeniging door een aantal exemplaren van het Verslag der onlangs gehouden Vergadering der Vereeniging van hypotheek bewaarders1) ter beschikking te stellen van de aanwezige leden. Hij gaf vervolgens het woord aan den heer Gombault, die ook namens den heer Engelman 11 de inleiding der bespreking van de volgende stellingen op zich genomen had. 1. Het tegenwoordige kadasterslechts bruikbaar voor de heffing der grondbelastingis onvoldoende voor de verzekering van den grondeigendom en der rechten van hypotheekhouders. By geleidelijke verbetering door hermeting dienen die rechten verzekerd en maatregelen getroffen te worden, ten einde die verbetering afdoende en duurzaam te doen zijn en blijven. 2. Het kadaster van iedere nog te hermeten gemeente behoort te bestaan uit een eigendoms- en een belastingkadastermet elkander vereenigd maar niet verward. 3. De grenzen van den eigendom bij het eigendomskadaster worden verzekerd ten opzichte van vaste punten, waarvan de plaatsen op het terrein steeds met voldoende nauwkeurigheid bepaald kunnen worden en ivelker onderlinge ligging bekend is. 4. Bij de ivet, die aan de metingen voor het eigendomskadaster bewijskracht in rechten toekent, worden de verplichtingen der eigenaren en bezitters geregeld, ten einde de invoering en instand houding van het eigendomskadaster mogelijk te maken. 5. Het eigendomskadaster dient tot grondslag van het belasting kadaster. Zie deze afl. blz. 201.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 179