176 Voortdurende nummerverandering, voor het grootste gedeelte noodzakelijk voor de heffing der grondbelasting, sticht verwarring in de hypothecaire boekhouding en veroorzaakt onduidelijkheid voor oningewijden. Is splitsing in een eigendoms- en een belastingkadaster reeds daarom wenschelijk, die splitsing is tevens nuttig, omdat voor de verzekering van eigendomsgrenzen geheel andere eischen gesteld moeten worden als voor de toepassing der Wet op de grondbelasting. Onderling verband tusschen beide kadasters is echter een ver- eischte en kan gemakkelijk verkregen worden. Men geeft aan de eigendomsperceelen voor elke Sectie eene doorloopende reeks nummers. In den regel zal iedere binnen eene Sectie gelegen, aaneengesloten grondbezitting, waarop dezelfde rechten door één of meer personen worden uitgeoefend, door één eigendomsnummer worden aangeduid. De belastingperceelen, waarin een eigendomsperceel door cul tuurgrenzen is verdeeld, worden op een belastingplan als onder- deelen van het eigendomsperceel behandeld en genummerd. De technische uitvoering van een belastingkadaster behoeft niet in bijzonderheden aangegeven te worden. Aan de wijze van verzekering der eigendomsgrenzen moet door een doelmatig gekozen stelsel van vaste punten, die altijd terug gevonden kunnen worden, de noodige zorg worden besteed. De meting zelve moet door contrólemetingen tegen fouten ge vrijwaard zijn, en de bijhouding steeds van bovenbedoelde vaste punten uit geschieden. Nieuwe eigendomsgrenzen mogen niet worden opgemeten zonder aanwijzing door de eigenaren, waarvan door een verklaring moet blijken. Grensverandering door overeenkomst tusschen naburige eigenaars heeft geen verandering bij het kadaster ten gevolge, tenzij van die veranderingen door de overschrijving eener akte blijkt. De moeite en de kosten aan zulke akten verbonden be- hooren zoo gering mogelijk te zijn. 1 Zie Tijdschr III blz. 49.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 182