177 Het plaatsen van signalen en het verrichten van noodzakelijke kappingen behoort den ambtenaren bij de wet te worden vergund, behoudens schadevergoeding. De verzekering van vaste punten door steenen of buizen in of op den grond moet door de eige naren geduld worden, terwijl strafbepalingen, voor zoover daarin niet reeds is voorzien, tegen het verplaatsen of vernielen van die kenteekenen zeer gewenscht zijn. Aan de verplichting om het over te dragen onroerend goed door de kadastrale omschrijving in de authentieke akten aan te duiden, behoort die tot rectificatie, bij gebleken onjuistheid, te worden toegevoegd. In den regel worden geheele eigendomsnummers overgedragen of bezwaard. Wanneer dit niet mogelijk mocht zijn, wordt het overgedragen of bezwaarde gedeelte op een ambtelijk vastgestelde teekening met de noodige getallen voorgesteld. Zulk eene tee- kening moet door partijen, door den notaris en door den ambte naar van het kadaster, die de meting verricht heeft, geteekend en met de akte over- of ingeschreven worden. Bij het vestigen van hypotheek op gedeelten van eigendomsnummers j zal niet altijd vernommering noodig zijn. Het eigendomsplan vormt den grondslag voor het belastingplan; de cultuurgrenzen en nummers worden op dit laatste met een andere kleur als die van den eigendom aangegeven. De nauw keurigheid der opmeting dier cultuurgrenzen voor het belasting plan behoeft op verre na niet die der eigendomsgrenzen voor het eigendomsplan te bereiken. De heer G. eindigde met te verwijzen naar hetgeen reeds als toelichting der stellingen in het tijdschrift was openbaar gemaakt1), en sprak de hoop uit, dat de besluiten, door de vergadering naar aanleiding van de aangeboden stellingen te nemen, waar deering mogen vinden en mogen medewerken ter bereiking van een duurzame verbetering van het kadaster. De Voorzitter zeide den heer Gombault ook namens de Ver- Jaargang IV blz. 81. Tijdschrift Kadaster 1888. 12

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1888 | | pagina 183